Institut for Matematik og Datalogi 29. marts 1999 Odense Universitet LF

DM11 — F99 — Ugeseddel 9

Forelæsningen d. 23/3

Vi nåede til og med Sætning 1 i afsnit 4.3.

Forelæsningen d. 30/3

Vi fortsætter med afsnit 4.3–4.5 og tager hul på afsnittet “Probability” i noterne.

Forelæsningen d. 13/4

Vi gør afsnit 4.5 og afsnittet “Probability” i noterne færdig. Derefter gennemgår vi afsnit 4.6–4.7.

Opgaver til uge 15

3. udgave: Afsnit 4.1: 36, 38, 42, 47, 48 Afsnit 4.2: 10, 11, 34 Afsnit 4.3: 28, 30

4. udgave: Afsnit 4.1: 40, 42, 46, 51, 52 Afsnit 4.2: 12, 13, 36 Afsnit 4.3: 28, 32