Institut for Matematik og Datalogi 13. april 1999 Odense Universitet LF

DM11 — F99 — Ugeseddel 10

Flytning af timer

I det oprindelige skema er der skemalagt to eksaminatorietimer tirsdag i uge 21. Disse timer er flyttet til mandag d. 10. maj kl. 10–12 i U49. Timerne i uge 21 anvendes i stedet til en forelæsning til erstatning for forelæsningen i uge 7, som blev aflyst p.g.a. sygdom. Det nye skema ser altså sådan ud:

Mandag  Tirsdag  Onsdag  Torsdag
8–10  DM11(E) U49D DM11(E)  U49D
S1 (6–12, 14– 21) S2 (6–12, 14–18, 20–21)
10–12 DM11(E) U49 DM11(F)  U42
S2  (19) (5–6, 8–13, 15–21)

Forelæsningen d. 30/3

Vi gennemgik afsnit 4.3 og 4.4.

Forelæsningen d. 13/4

Vi gennemgår afsnit 4.5 og afsnittet “Probability” i noterne.

Forelæsningen d. 20/4

Vi gennemgår afsnit 4.6–4.7 og afsnit 5.4–5.5.

Opgaver til uge 16

Juni 97 opgave 1

3. udgave: Afsnit 4.3: 32, 40, 46, 48 Afsnit 4.4: 9, 12, 14, 34 Afsnit 4.5: 10, 11

4. udgave: Afsnit 4.3: 32, 40, 46, 48 Afsnit 4.4: 9, 12, 14, 34 Afsnit 4.5: 12, 13